IННОВАЦIЙНI МЕТОДИ

INNOVATION

ТРАНСКАТЕТЕРНА ІМПЛАНТАЦІЯ АОРТАЛЬНОГО КЛАПАНА!

Стеноз аортального клапану — стан, за якого в рази зменшується початковий діаметр клапанного отвору, як правило, за рахунок відкладання кальцію. По мірі звуження клапанного кільця, пацієнти можуть відчувати масу симптомів: задишка при фізичних навантаженнях, порушення ритму, запаморочення, зрідшення пульсу, болі в серці. В кінці кінців пацієнти з критичним стенозом аортального клапана гинуть.

Класичною операцією для запобігання цьому вважається протезування аортального клапана.

Розкривається грудна клітина, оголюється серце, підключається апарат штучного кровообігу й проводиться протезування клапана.

Операція триває 3-5 годин, декілька днів у реанімації, 10-14 днів знаходження в лікарні та реабілітаційний період, поки формується кістковий мозоль, близько трьох місяців!

А ЧИ Є АЛЬТЕРНАТИВА? Є!

TAVI — заміна клапану в умовах ангіографічної операційної під контролем рентгену, через прокол стегнової артерії, без відкритого доступу до серця й апарату штучного кровообігу.

В області стегна робиться маленький прокол, до серця через артерії заводиться спеціальний катетер із клапаном на кінці, потім протез розміщується на місці старого (свого) клапану. Операція триває 1,5-2 години. Через 3-4 години пацієнт гуляє по відділенню. Через 2-3 дні їде додому без реабілітаційного періоду!

ЕМБОЛІЗАЦІЯ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози (аденома простати) — захворювання, що характеризується збільшенням розміру передміхурової залози.

Збільшена простата здавлює сечовипускальний канал (уретру) й викликає порушення сечовипускання. Від аденоми простати страждають 50% чоловіків старше 50 років і 80% чоловіків старше 80 років.

Лікування пацієнтів із аденомою простати починається з модифікації образу життя й таблетованих препаратів. Але коли дана терапія стає неефективною, вдаються до оперативного лікування. На даний момент існує 3 основних види хірургічного лікування аденоми простати:

  • ТУРП (трансуретральна резекція передміхурової залози);

  • радикальна резекція передміхурової залози;

  • емболізація артерій передміхурової залози.
Найсучаснішим і, найголовніше, малоінвазивним (в даній ситуації немає РОЗРІЗУ, немає ран, що не заживають, немає довгих перев'язувань, немає анестезії та її впливу на організм, немає можливих проблем із уретрою) методом є ЕМБОЛІЗАЦІЯ АРТЕРІЙ ПРОСТАТИ!

Суть даної процедури полягає в окклюзії (закритті) артерій, що живлять передмухірову залозу, спеціальними агентами — ембосферами.

Внаслідок цього простата перестає отримувати кров і зменшується в об'ємі, що призводить до покращення симптомів і якості життя пацієнта.

Дана процедура проводиться через прокол у руці або нозі й не вимагає анестезії або наркозу. Емболізація артерій передміхурової залози безболісна для пацієнта і не несе серйозних ускладнень.

Пацієнт вже на наступну добу після процедури може бути виписаний додому.

Дана процедура за кордоном зарекомендувала себе як ефективний спосіб без операції допомогти пацієнтам із аденомою простати та має велику доказну базу.

МАЛОІНВАЗИВНІ ТЕХНОЛОГІЇ
В ЛІКУВАННІ ОНКОЛОГІЇ!

Онкологічні захворювання — друга причина смерті у світі, за даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я. Щороку від раку помирає близько 10 млн людей. Сучасна боротьба з онкологією включає в себе не лише операцію, але й комплекс лікувальних заходів, націлених на боротьбу з розповсюдженням онкологічного процесу (метастаз) в інші органи та покращення прогнозу та якості життя пацієнтів.

Одним із таких лікувальних заходів є селективна хіміоемболізація. Це методика, за якої хіміопрепарат вводять не традиційно, через вену, а підводять через судину спеціальний катетер до пухлини. Таким чином хіміопрепарат розповсюджується не по всьому організму, а одразу потрапляє до потрібної ділянки, та максимальна концентрація відбувається саме там.
МЕТОД
Суть метода в тому, що після введення хіміопрепарату до пухлинного осередку вводяться емболи — частки, які закупорюють просвіт артерій, що живлять пухлину. Це дозволяє в десятки разів підвищити концентрацію препарату в пухлині, тим самим посиливши його дію. А наступна оклюзія артерій, живлячих пухлину, дозволяє викликати локальний некроз пухлинного осередку, суттєво зменшивши його розмір.

Дана методика показана пацієнтам з онкологічними захворюваннями різної локалізації:

  • ПЕЧІНКИ
  • ЛЕГЕНІВ
  • ПРОСТАТИ
  • ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ
  • НИРОК
  • КІСТОК
  • ОРГАНІВ СЕРЕДОСТІННЯ
  • МАТКИ

ВСТАНОВЛЕННЯ ПОРТ-СИСТЕМ

Порт-система — медичний пристрій, призначений для довготривалих курсів терапії, що передбачає багаторазові інфузії — введення препаратів, таких як:

  • хіміотерапія;
  • системна антибіотикотерапія;
  • тривала внутрішньовенна терапія;
  • переливання крові;
  • багаторазовий забір крові.
Порт-система може використовуватися до 10 років!
Вся система розміщується підшкірно та забезпечує постійний венозний доступ — немає необхідності постійно ставити катетери в вени на руках (а ті пацієнти, що проходять курси хіміотерапії, знають, як це з часом стає тяжко).
Процедура з її встановлення малотравматична, виконується під місцевим знеболенням через розріз до 4 см.
Made on
Tilda